Rafał Krząpa

Podsumowanie 2020 roku

Wstęp

Wracam pod dłuższej przerwie i chcę Was przywitać na mojej wizytówce. Jak widzicie od dłuższego czasu nie pojawia się tutaj zbyt wiele postów, dlaczego? Kilka miesięcy temu uruchomiłem serwis https://www. dlatesterow.pl/ gdzie dziele się bezpłatną wiedzą z zakresu testowania oprogramowania w szerszym zakresie niż tutaj.

dlaTesterow.PL

Pomysł serwisu dlaTesterów.pl pojawił się po stworzeniu kilku postów na niniejszym blogu. Widziałem spore zainteresowanie wpisami, otrzymałem kilka e-maili, próśb o pomoc we wdrożeniu się w pracę testera czy wytłumaczenie jakiś tematów. Patrząc jednak na profil niniejszej strony uznałem, że jest ona ograniczona pod kątem bardzo wielu wpisów.
Zastanawiałem się na początku jak nazwać stronę, wiedząc tylko że będzie to serwis dla testerów oprogramowania.  Tworząc koncept strony, kategorie, działy i tagi wpadłem na pomysł nazwy dlatesterow. Kupiłem domenę, serwer, znalazłem template dla wordpressa i gotowe - wziąłem się do pracy merytorycznej.
Następnie główną część mojej pracy było stworzenie serwisu wg. planu, a także napisanie artykułów. Chcąc wystartować serwis chciałem mieć około 50 artykułów. Dałem sobie czas do końca 2020 roku. Pierwszy etap pracy i oficjalne uruchomienie strony miało miejsce w połowie sierpnia 2020 roku o czym informowałem tutaj. Obecnie serwis liczy blisko 100 autorskich tekstów, gdzie możecie uzyskać porady, tipy, wskazówki czy kierunek działania w bardzo różnej tematyce. Na serwisie poruszam tematykę automatyzacji, wydajności, bezpieczeństwa, różnego rodzaju narzędzi. Jako tester aplikacji webowych skupiam się głównie na tej tematyce, jednakże wyjdę ze strefy komfortu i będę też tworzył teksty dla osób zainteresowanych testowaniem mobile, desktopem, a być może i czymś innym.

Praca zawodowa

W ramach pracy zawodowej pozostałem w swojej obecnej firmie, gdzie jednak udało mi się awansować na Lidera testów. Taka sytuacja jest dla mnie bardzo nobilitująca i da kolejny bodziec do pracy nad sobą, rozwoju.
2020 roku mimo, całej światowej sytuacji w zakresie zawodowym oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki możliwości tworzenia, różnych rozwiązań, poznałem od podszewki wiele rozwiązań technicznych.

Plany na 2021

Nadchodzący (jak to czytacie pewnie obecny) rok - 2021 planuje by był okresem szerokiego rozwoju mojej osoby w zakresie, którym wiem że mam braki do nadrobienia. Dodatkowo chciałbym - z Waszym udziałem - rozwinąć jeszcze bardziej serwis dlaTesterów.PL

Podsumowanie

Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą, skorzystaj z zakładki KONTAKT lub też pisz bezpośrednio na e-mail: rafal@krzapa.pl. Na stronie głównej dla transparentności podałem też linki do swoich social mediów, gdzie również możesz się kontaktować.

Loading

Call Now Button