Rafał Krząpa

Nowy Serwis – dlaTesterów.PL

Hej!
Kilka miesięcy temu założyłem tą stronę a wraz z nią bloga. W trakcie kilku miesięcy starałem się pisać 2x w miesiącu. Następnie nastał COVID. W trakcie jego trwania przeanalizowałem sobie, że mimo niewielu wpisów, wiele osób wchodzi na moje posty.

W mojej głowie zrodził się pomysł by przekazywać darmową wiedzę w szerszym zakresie. Dla kogo? dlaTesterów - stąd też nazwa nowego serwisu.

Co będzie na serwisie dlaTesterów.PL

Nowy Serwis - dlaTesterów.PL będzie miejscem w którym będę publikował artykuły tematyczne dla osób zajmujących się testowaniem oprogramowania. Na otwarcie serwisu udało się sporządzić łącznie 69 wpisów, więc wydaje mi się, że będzie trochę contentu na dzień dobry.

Z własnego bloga nie zrezygnuję, jednak będzie on miał nieco inną formę nad którą będę pracował, by nie powielać treści. Na pewno obecnie przez pewien okres czasu pracę na mojej wizytówce będą wstrzymane, by zapewnić jak najlepsze treści na serwisie dlaTesterów.PL.

Jakie treści będą na serwisie? Jako tester głównie aplikacji webowych będę skupiał się na narzędziach, technologiach obejmujących webówkę. Oczywiście będę zachęcał osoby ze środowiska testerskiego by pisali swoje treści i umieszczali je na serwisie by propagować coraz to szerzej wiedzę.

Na obecnym etapie mamy wiele treści dla osób początkujących. Z czego to wynika? Zauważyłem a analizie moich wpisów na krzapa.pl/blog, że najbardziej popularne wpisy, były związane z tematami dla juniorów, bądź narzędzi.

Niemniej, wraz z rozwojem serwisu, jak również i mojej osoby, wpisy będą coraz bardziej różnorodne. Obecnie na serwisie jest kilka różnych działów obejmujących Testy automatyczne, manualne, bezpieczeństwa czy wydajnościowe. Dodatkowo działy związane z różnymi narzędziami, wiedzą - typu książki, czy certyfikaty. Poruszam też dla niektórych trywialne tematy jak polecenia z konsoli, czy treści statusów odpowiedzi - dla juniora czy kandydata na juniora wydaje się dobre.

Dodatkowo będzie rozwijany kursy Javy, a w przyszłości kolejne - bezpłatne. Oczywiście w głowie tlą się pomysły stworzenia też strefy płatnej, jednak jest to melodia bardziej przyszłościowa.

Jakie plany

Jak wspomniałem powyżej, planuje rozwijanie serwisu krok po kroku o coraz to nowe informacje dla testerów oprogramowania. Chciałbym by serwis tworzyło więcej osób aniżeli moja skromna osoba. Jak wskazałem, obecnie poszukuję pasjonatów, którzy chcą podzielić się wiedzą. Ja w zamian zaoferuję "reklamę" tej osoby poprzez umieszczenie danych tejże osoby na serwisie. Pozwoli to też takiej osobie w przyszłości móc pochwalić się aktywnością w testerskim środowisku.

Dzięki serwisowi dlaTesterów będę miał jeszcze większą motywację do poznawania nowych narzędzi i technologii by móc się nimi dzielić w przyszłości.  Chciałbym dodawać jeden wpis tygodniowo. Co rocznie przekładałoby się na 52 wpisy. Czy się uda? Zobaczymy.

Podsumowanie

Na koniec chciałem Ci podziękować za zapoznanie się z niniejszym wpisem. Chciałem również zaprosić Ciebie na serwis o którym piszę i być może jego rozpropagowanie. W jaki sposób - obojętne - udostępnienie na social mediach, marketing szeptany - powiesz koledze, koleżance. Zwykłe wizyty też będą dla mnie wskazówką, że interesuje Was ten serwis i warto w niego inwestować czas i pieniądze.

Osobista prośba

Jeżeli wejdziesz na stronę, zauważysz że obecnie nie znajdują się na niej reklamy, czy inne formy które pomogą mi finansować tą działalność. Z uwagi na covid-19 oczekiwanie na weryfikację od Google jest o wiele wydłużona. Być może też nie będzie to drogą którą będę chciał podążać w ramach rozwoju serwisu.

Jeżeli docenisz moją pracę, a być może w przyszłości innych osób, na serwisie będzie przycisk DONATE. To też pozwoli mi np. finansować domenę, serwer a w przyszłości chciałbym również nawiązywać współpracę z ekspertami by publikować wyjątkowe treści.

Ponadto być może Twoja firma, lub inna którą znasz chciałaby się zareklamować, umieścić ogłoszenie, czy mieć artykuł sponsorowany - zapraszam do działu REKLAMA i kontaktu e-mailowego.

Dziękuje Wam i życzę miłej lektury.

Loading

Call Now Button