Rafał Krząpa
Nauka testowania prywatne konsultacje - krzapa.pl

Nauka testowania prywatne konsultacje

W dzisiejszym wpisie - Nauka testowania prywatne konsultacje poruszę temat, w przedmiocie, którego otrzymałem już kilka zapytań e-mailowych. Wychodząc na przeciw, szczególnie dla osób które chcą rozpocząć przygodę z testowaniem oprogramowania, że jest możliwość prywatnych konsultacji z zakresu testowania oprogramowania.
Jakie są zalety spotkań ze mną, jaki program, jaka tematyka - wszystko w dalszej części wpisu.

Na początku dlaczego

Niespełna rok temu rozpocząłem działalność niniejszej strony. W trakcie tego okresu czasu wrzucałem średnio 1-2 wpisy miesięcznie. Moja praca została doceniona, m.in poprzez umieszczenie linków to wpisów na witrynie testerzy.pl. Otrzymałem też kilka informacji zwrotnych - mailowo czy na social mediach, że moja praca przypadła Wam do gustu.
W kwietniu 2020 roku w trakcie covid-19, poświęcając czas na rozwój siebie wpadłem na pomysł, by stworzyć coś większego z darmową wiedzą dla osób pragnących rozwijać się w kierunku testów. Tak powstała witryna dlaTesterów.PL, która od ponad miesiąca jest już dostępna. Na chwilę obecną serwuje Wam blisko 80 autorskich wpisów na temat testowania. Wiem też jednak, że indywidualna nauka, bez praktyki jest trudna i mogą pojawiać się też wątpliwości. Często też, osoby rozpoczynające naukę, nie mają planu czy rozeznania na czym konkretnie się skupić.

Charakter konsultacji

Zajęcia będą miały charakter indywidualny - spotkamy się online - o ustalonym wspólnie czasie. Zazwyczaj będzie to GoogleHangout, ale też nie zamykam się na inne, alternatywne narzędzia posiadające opcję udostępniania ekranu. Oczywiście, jeżeli masz osobę z którą chciałbyś się szkolić, istnieje możliwość abyście uczestniczyli wspólnie. Staram się unikać spotykań w dużych grupach, gdyż chciałbym swoją uwagę skupić na osobie pobierającej konsultację. Chcę by spotkanie było jak najbardziej efektywne.

Przedmiot konsultacji

Jestem testerem, którego obszar zainteresowania i pracy skupia się na aplikacjach webowych. Mam też epizody związane z testowanie aplikacji mobilnych.

Z jakiego zakresu testowania możesz liczyć na moją pomoc?

a) wprowadzenie do testowania;
b) narzędzia testerskie, np:
- DevToolsy;
- Jenkins;
- Postman;
- Browserstack;
- LambdaTest;
- Jira, Trello;
- inne;
c) testy wydajnościowe z wykorzystaniem JMetera;
d) wprowadzenie do automatyzacji - Selenium i Java, lub z Cypress IO;
e) wprowadzenie do testów bezpieczeństwa z Kali Linux;
f) praktyka testowania;
g) sporządzanie planów testów, scenariuszy, przypadków testowych, zgłaszanie błędów;
h) przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej:
- przygotowanie CV;
- profil na Linkedin;
- symulacja rozmowy rekrutacyjnej;

Jeżeli czegoś nie wymieniłem, pisz być może po prostu nie wpisałem a będzie możliwość przeprowadzenia konsultacji z tego zakresu. Druga kwestia - jeżeli moja wiedza w jakimś temacie będzie niewystarczająca - postaram się znaleźć kogoś kto chętnie pomoże Ci w tym zakresie.
Dodatkowo każde konsultacje są poprzedzone wywiadem z mojej strony. Wywiad ten ma na celu ustalenie na jakim poziomie znajduje się osoba konsultowana, by w trakcie zajęć dopasować treść do aktualnego poziomu wiedzy.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany/a współpracą, skorzystaj z zakładki KONTAKT lub też pisz bezpośrednio na rafal@krzapa.pl. Na stronie głównej dla transparentności podałem też linki do swoich social mediów, gdzie również możesz się kontaktować.

Podsumowanie

Nauka testowania prywatne konsultacje to wpis wychodzący na przeciw Waszym e-mailom. Ja poprzez taki wpis daje Wam jasny sygnał - tak mogę Wam pomóc. Dzięki temu kierowane przez Was e-maile będą bardziej rzeczowe i szybciej będziemy mogli ustalić jakiej pomocy potrzebujesz.
Najważniejszą zasadą dla mnie jest to - by osoba konsultowana, wyniosła ze spotkania jak najwięcej. Pamiętaj jednak, że wiedza uzyskana we współpracy to tylko jeden z elementów. Drugi i najważniejszy jest to by zdobyte umiejętności ugruntować i stosować w praktyce.

Loading

Call Now Button