Rafał Krząpa

Konferencje dla testerów 2020 zdalnie czy stacjonarnie

Covid wywarł znaczny wpływ na nasze życie prywatne, zawodowe i społeczne. Pozwolił nam się na chwilę zatrzymać, przemyśleć pewne rzeczy, poświęcić się często rzeczom na które nie mieliśmy czasu. Brak możliwości spotykania się face to face, spowodował też wiele zmian w szkoleniach i konferencjach wszelkiego rodzaju. W dniu wczorajszym padła informacja, że kolejna konferencja stacjonarna na którą się wybierałem została odwołana i przełożona na 2021 rok. Zachodzi pytanie - czy w tym roku spotkamy się jeszcze stacjonarnie, czy jednak tylko szkolenia zdalne? Czy konferencje dla testerów 2020 w formie stacjonarnej jeszcze się odbędą?

Czas przed Covid

Test:Fest 2020

Konferencja Test:Fest 2020 miała miejsce 29 lutego 2020 roku. Już w trakcie tego wydarzenia panowały pewne "rygory sanitarne", a organizatorzy zadbali by było bezpiecznie. Jak na tamten moment podeszli do tematu pioniersko względem innych gałęzi życia.
O konferencji więcej pisałem tutaj, także jeżeli ktoś ma ochotę zapraszam do lektury.

Jakie plany pokrzyżował nam Covid

Testaton 2020

To wydarzenie na które wybierałem się w ramach wyjazdu weekendowego do Warszawy, który pewnie połączyłbym z wizytą w biurze. Niestety w moim przypadku to pierwszy przypadek w którym Covid zepsuł mi plany wyjazdowe. Na szczęście w ramach webinarów w trakcie tygodnia miałem okazję codziennie uczestniczyć w fajnych godzinnych spotkaniach na wiele różnych tematów.
Gdyby ktoś chciał się zapoznać czy też dodać wydarzenie by uczestniczyć w nim w przyszłości, zapraszam na https://testaton.pl/.

ConSelenium

Tym razem Łódź miała być moim punktem na mapie testerskiej podróży. W dniu 22 czerwca skontaktowałem się z Panem Maciejem Kapko, który poinformował mnie o konieczności przełożenia wydarzenia na 2021 rok. Szanując organizatorów, informację przekazałem dopiero dzisiaj w ramach twittera, oraz mojego bloga.
Link do strony organizatora .  W przypadku braku informacji, można zasięgnąć języka na Facebooku wydarzenia.

Quality Excites

Wiadomość z dnia dzisiejszego - Quality Excites przesunięte na 2021 rok. Wydarzenie odbywające się w Gliwicach, więc z racji dojazdu miejsce dla mnie wręcz idealne. Szykowałem się na pierwszy termin 19-20 czerwca. W kwietniu wydarzenie zostało przesunięte na 23-24 października. Chcąc kupić bilety w ramach early bird, powiadomienia w kalendarzu googla były ustawione na dzień sprzedaży by mieć pewność uczestnictwa w wydarzeniu.
Niestety dzisiaj ogłoszono, że wydarzenie zostało przełożone na czerwiec 2021 roku. Właściwie przypadek tej konferencji zmobilizował mnie do tego wpisu na blogu.
Strona organizatora.

Pozostają w grze

Agile & Automation Days

Obecnie informacja o wydarzeniu pochodzi ze strony FB wydarzenia  a także z oficjalnej stron http://aadays.pl/.
Termin 26-27 października 2020 roku - Poznań.

Akademia Jakości - testowanie i jakość projektów IT

Ciekawe dwudniowe wydarzenie - połączenie części konferencyjnej i warsztatowej. Pierwotny termin 18-19 czerwca 2020 roku. Z uwagi na zdarzenia covidowe, wydarzenie przełożono na 8-9 października br.
Na chwilę obecną rejestracja na wydarzenie jest zamknięta. Strona wydarzenia., jednak komunikat na FB z dnia dzisiejszego (23 czerwca) wskazuje że konferencja się odbędzie a do tego jest 15% rabat przy rejestracji do 31 lipca.

Tematy które będą objęte wydarzeniem:
"Syndrom Oszusta - Czyli co sprawia, że jesteś mniej efektywny" - Norbert Jankowski.
"2 DO || ~ 2 DO Perf".  Emilia Lendzion-Barszcz.
"Bezpieczeństwo a social engineering - wyścig zbrojeń". Aleksandra Kornecka.
"QA Mommy - QA Daddy? Czy i jak wspierać naukę
testerów wokół siebie?" Jakub Rosiński.
"Więcej niż testowanie". Jan Sabak
"Architektura sterowana biznesem - jak połączyć
biznes i programowanie testów e2e". Patrycja Waszczuk.
"A gdy Scrum to za mało by uchronić się przed testowym waterfallem?" Radosław Orszewski.
"Dwie strony zwierciadła czyli o Rekrutacji". Waldemar Szafraniec.
"Testowanie vs robotyzacja procesów biznesowych". Piotr Ślęzak.

image

Konferencja Testerzy.pl

Udało mi się uzyskać informację, że konferencja Testerzy.pl ma odbyć się w tym roku w dniach 18-19 września. Prawdopodobnie będzie miała model stacjonarnych warsztatów wraz z konferencją online. Więcej szczegółów zapewne na konferencja.testerzy.pl

Niewiadoma

TestCamp

Na chwilę obecną nie udało mi się uzyskać informacji na temat TestCamp 2020. Miałem przyjemność brać udział w zeszłorocznej edycji i również w tym roku w przypadku organizacji, będę chciał się wybrać na to wydarzenie.

Warning: Illegal string offset 'url' in /usr/home/rav1986/domains/krzapa.pl/public_html/wp-content/themes/aveo/framework-customizations/extensions/shortcodes/shortcodes/media-image/views/view.php on line 3

Podsumowanie

Konferencje dla testerów 2020 w formie stacjonarnej to trudny temat. Z tego krótkiego zestawienia widać, że część organizatorów rezygnuje z form stacjonarnych, lub stara się przenosić wydarzenia w formie online. Mając przyjemność uczestniczyć w kilku takich wydarzeniach, uważam że forma stacjonarna (mimo konieczności pokonania niejednokrotnie wielu kilometrów), jest dla mnie przystępniejsza ze względu na atmosferę, możliwość rozmowy z ludźmi, wymiany poglądów czy doświadczeń.
Jak zauważyłem powoli zaczynają się odmrażać szkolenia stacjonarne - np. testerzy.pl jak również i w kalendarzach testuj.pl też widać pierwsze eventy stacjonarne.
Mam również świadomość, że mogłem pominąłem jakieś wydarzenia, jednak na zgłębienie tematyki dalszych eventów potrzebuje dodatkowego czasu, czy też powzięcia informacji u organizatorów.
Światowe trendy też pokazują, że eventy przenoszą się online, bądź są przekładane na późniejszy okres - patrz zakładka wydarzenia. Celowo nie usuwałem i nie przesuwałem jeszcze wydarzeń, do czasu krystalizacji terminów. Wówczas kalendarz zostanie zredukowany do jedynie potwierdzonych i pewnych wydarzeń - krajowych i międzynarodowych.

Loading

Call Now Button